www.alteri.pl
RSS
piątek, 04 kwietnia 2008
Nasz pierwszy dzień. 03.03.08
Rano wyjechaliśmy z Brzeźnicy. Tymek spakowany, miał swoje jedzenie, zabawki, nawet nowe szelki, ja tez sporo rzeczy, pełny samochód, no i żeby nie było od początku że "życie jest piękne"- zmienialiśmy koło 2x. /dwa razy !!!/

Po południu spacer na boisko.Biegał ok. 40 min.wspaniale wracał na każde wezwanie. Zaczęło lać, więc wróciliśmy do domu. Jeszcze tylko trzeba zrobić rodzinie zebranie. Muszą wiedzieć, że tak naprawdę nie wolno im nic. Odgórny zakaz głaskania, witania, karmienia, zabawy, wołania. Wyrazili chęc współpracy ale czy wytrzymają?

05:47, cymestymek
Link Dodaj komentarz »
Oficjalnie ma na imię Cymes.

Oficjalnie ma na imię Cymes. Ale u nas w Alteri przyjęło sie imię Tymon - łatwiej się wymawia i woła. Czyli po prostu Tymek.

Ten pies zapadł mi w serce od pierwszego wejrzenia. Był ucieleśnieniem marzeń o psie, po tym, jak na "wieczne łowy" odszedł nasz 20 letni kundel. Tymek jako szczeniak był słodki, a w miarę jak dorastał stawał się pięknym długowłosym psem, z taką mordą i oczami, jakie kocham u psów.

Wtedy jeszcze uważałam że znam się na psach, jednak szybko się okazało, że przygotowanie psa do pracy z niepełnosprawnym, to zupełnie coś innego. Musiałam zrozumieć wiele rzeczy, np. to że każde zachowanie psa ma się przekładać na pracę z człowiekiem. Nie można go przyzwyczaić do niczego co w przyszłościmogłoby zakłócić jego skupienie w pracy przy wózku. Żadne entuzjastyczne witanie, żadne znajomości na ulicy chociaż to pies, który garnie się do wszystkich i uwielbia być w centrum zainteresowań.

Teraz Tymek ma już 10 miesięcy. Umie bardzo dużo ale jeszcze wiele przed nim. A ja, po przeszło pół roku pracy w Alteri doczekałam się chwili że mogę wziąć go do domu jako "rodzina zastępcza" . Jednak marzenia się spełniają: mam go na codzień, mogę patrzec w te piękne brązowe oczy i zrobić wszystko żeby został u mnie jak najdłużej.

 

Będziemy dużo pracować, wszędzie chodzić razem, nauczę go żyć w mieście, jeździć tramwajami...

Zrobiłabym dla niego wszystko.

05:34, cymestymek
Link Dodaj komentarz »
1 ... 51 , 52 , 53 , 54 , 55